Epoksi masa ve sehpa yapımı ve üretim süreci

Epoksi masa ve sehpa yapımı ve üretim süreci

Müşterilerimizin ve takipçilerimizin en çok merak ettiği ve aklına takılan konulardan birini bu yazımızda cevaplıyoruz.

Epoksi masa ve epoksi sehpa tasarımlarında kullanan ağaç malzeme, doğal formu bozulmadan işlenmiş ağaç parçaları ve dilimleri olduğundan her masa ya da sehpa farklı bir tasarıma, görüntüye sahip olmaktadır. Epoksi ile ürettiğimiz mobilyalar ve tasarımlar sipariş üzerine üretildiğinden, müşterilerimizin en çok merak ettiği sorulardan biri, satın aldığımız masa ya da sehpa nasıl bir görünüme sahip olacak?

Kendi Masanızı Kendiniz Tasarlıyorsunuz

Sipariş detaylarınıza göre ürün fiyatı belirlendikten ve siparişiniz alındıktan sonra üretimin her aşaması siz müşterilerimize sunulur ve size sunduğumuz alternatiflerden hangisini seçmiş iseniz üretim bu seçim üzerinden ilerlemektedir.

1. Adım ağaç seçimi ve yerleşimi

Daha önce sizden aldığımız bilgiler ile size en uygun ağaçları, sayısız farklı şekle sahip güçlü ağaç stoğumuzdan seçerek, en uyumlu ve şık olacağını düşündüğümüz dizilim ile size sunuyoruz. Bu aşama sizin masa ya da sehpanızın en önemli aşamasıdır. Çünkü yaklaşık %80 masanız bittiğinde buna benzer bir görünüme sahip olacak. Bu aşamada rahat olabilirsiniz çünkü ömür boyu kullanacağınız bu özel masa için size en uygun alternatifi bulmak bizi yormayacaktır.

2. Adım ağaçların temizlenerek kalıp içine alınması

Bu aşama epoksi masa için seçmiş olduğunuz kütüklerin, epoksi içinde nasıl görüneceğini belli eden aşamalardan biridir. 

3. Adım epoksi döküm

Bu aşamada seçmiş olduğunuz ağaçların epoksi döküm içerisinde aldığı rengi ve yüzey damar desenlerini net olacak görebileceksiniz.

Epoksi döküm tamamlandıktan sonra üretimin en önemli aşamaları zımpara ve parlatma işlemlerine geçilmektedir. Bu aşamalar epoksi masanın kalitesini, şeffaflık oranını belirleyen en önemli aşamalardır.

Her üretici epoksi masa parlatma aşamaları ve döküm aşamaları için kendi özel tekniklerini kullanmaktadır. Biz üretimlerimizde maksimum parlaklık ve şeffaflık için kendi özel tekniklerimizi kullanmaktayız.

Önemli bilgi: Epoksi masalarda dikkat edilmesi gereken özellik epoksi içine ağacın konulması değil, epoksinin en az cam kadar keskin şeffaflığa sahip olmasıdır.

Yorumunuzu bırakın