Doğal Ahşap Ürünlerin Temizlik ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Fırınlanmış masif ahşap malzemeden ürettiğimiz ürünleri temizlik için hafif nemli bezler kullanarak temizliğini yapabilirsiniz. Doğal ahşap mobilyalarda yoğun kimyasal içeren kuvvetli detarjanlar kullanmayınız.

Kütük Mobilya Ürünlerin Temizlik ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğal kuruma sürecini tamamlamış kütüklerden ürettiğimiz kütük masa, kütük sehpa gibi mobilyaların bakım ve temizliğinde yoğun kimyasal içeren kuvvetli temizlik malzemeleri kullanmayın. Ürün temizliğini hafif nemli bez ve eser miktarda sabunlu su kullanarak yapabilirsiniz.

Doğal Ahşap Mobilyalarda Zamanla Çatlama Olur mu?

Yüksek kalite ve kuruma sürecini tamamlamış doğal ahşap ve kütük mobilyalarda çatlama riski %10 oranındadır. Bu mobilyalarda %90 çatlama oluşmazken zaman içerisinde ürün kullanımına ya da estetiğine zarar vermeyecek, fark edilmesi zor ufak çatlaklar oluşma riski az da olsa vardır.

Kütük ve Doğal Ahşap Mobilyalarda Böceklenme, Kurtlanma Oluşur mu?

Doğal malzemeler her zaman doğanın etkilerine açık olsa da, biz Odywood olarak tasarımlarımızın bu doğal süreçlere maruz kalmaması için çok adımlı işlemler uyguluyoruz. Seçtiğiniz tasarımların kütükleri özenle seçiliyor ve bu aşamada sorun çıkarabilecek parçalar eleniyor. Doğal ağaç parçaları işleme geçmeden önce makinelerle ve elle tek tek temizleniyor ve sorun çıkarma risk olan kısımları ayrıştırılıyor. Akabinde emprenye, fümigasyon, ilaçlama gibi adımlar ağaç türü ve ihtiyaca göre tercih ediliyor. Bu işlemler ağacın içindeki istenmeyen durumları durdurduğu gibi, tekrar gelişmesini de engelliyor. Son aşamalarda kullanılan epoksi, doğal yağ, vernik gibi ahşap koruyucu maddeler tercih ettiğiniz tasarımla uzun yıllar geçirmenize imkan tanıyor.

Özel ölçülerde sipariş yapıyor musunuz?

Odywood özel tasarımlara yer veren butik üretimler yapan firmadır. Aklınızdan geçen tüm tasarımları sizinle birlikte değerlendirmekten, üretimin her aşamasında, sizin tasarım onaylarınızı alarak, tasarım sürecini birlikte yürütmekten memnuniyet duyarız. Websitemizde veya sosyal medya hesaplarımızda gördüğünüz tüm ürünlerin farklı ölçü, renk ve tasarımlarda üretmemiz elbette mümkündür. Taleplerinizi bize iletmeniz, sizi dinleyerek tasarım sürecine başlamamız için yeterli.

Epoksi ürünler sarar mı?

Bir çok yapı malzemesinde olduğu gibi epoksinin de farklı marka ve üreticilere ait farklı yapılara sahip epoksi malzemesi vardır. Ve yine bir çok yapı malzemesi türünde olduğu gibi epoksi de farklı kalitede türleri mevcuttur. Markamız Odywood UV dayanımlı, sararma yapmayan kristal şeffaflığına sahip Ameirkan epoksi kullanmaktadır. Bu sebeple üründe kullanılan epoksi sararmaya karşı çok yüksek direnç sahibidir.

Epoksi Çizilir mi?

Epoksi ile yapılmış epoksi masa, epoksi sehpa gibi mobilyalarda kullanılan epoksi, yüksek dayanıklılığı ile bilinmektedir. Yapı işlemleri ve yapıştırıcı amacı ile kullanılan alanların dışında mobilya kullanımında uygulanan bazı işlemler sebebi ile herhangi bir mobilya türüne göre çizilmesi, hasar alması çok zordur. Epoksi ile kaplanmış bir malzemeyi çizmek ya da dokusuna zarar vermek günlük kullanım tarzında pek mümkün olan bir durum değildir.

Epoksi Çizilirse ne olur, ne yapılmalıdır?

Epoksi ile yapılan ürünlerde yıllar içinde kullanımdan kaynaklı mikro çizikler oluşabilir. Ya da kullanım hatası sonucu çizilme ya da hasar oluşabilir. Epoksi ürünlerinizde oluşan hasarlar, ancak profesyonel üreticiler tarafından düzeltilebilir. Çizilmiş ya da hasar almış bölgelere yapılacak lokal uygulamalar ile üründe oluşmuş çizilmeler ve hasarlar tamamen giderilebilmektedir.

Epoksi Zararlı mı?

Bir çok yapı malzemesi gibi epoksinin de üretim aşamasında zararlı kimyasallar salgıladığı doğrudur. Ancak bu, mobilyalarımızda kullanılan renklendirici, cila gibi malzemeler ile aynı prensiptedir. Üretim aşamasında oluşan zararlı kimyasallar, bir kez donma sağlandıktan sonra herhangi bir risk taşımaz.

Ürünler nasıl kargolanıyor?

Odywood, ürün paketlemesi ve gönderiler konusunda en üst düzeyde hassasiyet gösteriri. Seçtiğiniz Odywood tasarımı size anlaşmalı kargo firmamız tarafından ücretsiz ulaştırılır. Kargoya teslim edilen gönderi hakkında size bilgi verilir ve kargo takip numarası, teslimatı gerçekleştirecek kargo şubesi gibi bilgiler size gönderilir. Paketleme aşaması ve ambalaj ise en hassas olduğumuz süreçtir. Son kalite kontrolden geçen ürünlerimiz ambalaj aşamasına alınır. Bu aşamada birbirine değme riski olan parçalar öncelikle ambalaj ile birbirinden ayrılır ve teması engellenir. Taşıma esnasındaki zararlardan korunması için streç film, balonlu naylon, karton gibi ambalajlara kaplanan ürünler tekrar kontrol edilerek kargoya teslim edilir. Özel hassasiyet gereken bazı ürünlerimizde ise ambalaj süreci bu aşamada dahi bitmez ve ahşap kutulama yapılır. Ahşap kutulamada, halihazırda ambalajlı olan paket, ahşap bir iskelet içerisinde çerçevelenir ve ardından ahşap plakalarla tamamen kutulanır.

Ürünler Kargoda Hasar alırsa ne olur?

Paketleme tarzımız sebebi ile ürünlerin nakliye sırasında hasar alması pek mümkün olmuyor. Yine de satın aldığınız Odywood tasarımı, size ulaşana kadar Odywood sorumluluğundadır. Ürünün size hasarlı gelmesi durumunda iade ve değişim hakkınız bulunmaktadır. 

Ürünlerin hazırlanması için ağaç kesiliyor mu?

Kurulduğumuz günden bu yana üzerinde durduğumu ve ara ara duyurduğumuz bir konu ağaç kesimi ya da ürünler için doğaya zarar verecek işlemler konusudur. Odywood, orman sağlığı için kesilmiş, doğal olaylar sonrası kırılmış, ömrünü tamamlamış ya da benzeri farklı sebepler ile yaşamına devam etmeyen ağaçları belli aracılar ile toplayarak elde edilen ağaçların şekli ve yapısına göre ürünler üreten bir markadır. Bu sebeple ürünlerin her biri özgün ve elde edilmiş ağaçlara göre üretilmiş bir benzeri pek bulunmayan ürünlerdir. Bize bu eşsiz ürünlerin çıkmasını sağlayan doğaya saygıda kusur etmemek ve onun korunmasını sağlamak ana felsefelerimizden biridir.

Hangi bölgelere hizmet veriyorsunuz?

İnteraktif bir marka olan Odywood, Türkiye ve Yurtdışındaki müşterilerin tamamına hizmet vermektedir. Ürünler Türkiye içinde her bölgeye ve yurtdışındaki her bölgeye gönderilmektedir.

Özel siparişlerimi üretebilir misiniz?

Ürettiğimiz modellerin çoğu kişiye özel üretilmiştir. Ürün özellikleri müşterilerimizin talepleri ve ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir. Odywood stiline uygun, metal, doğal ahşap, kütükler, dallar ve epoksi malzeme ile üretilebilecek tüm özel siparişleri kabul ediyoruz.

Ürünler kaç gün içinde elimde olur?

Odywood tasarımları standart ürünler olmadığından her ürün farklı üretim sürelerine sahiptir. İlgilendiğiniz ürün ya da ürünlerin teslim süreleri için iletişime geçmenizi rica ederiz.