2014'ün son çeyreğinde, odun ve ağaç kütüklerinin dekoratif tasarımlarda kullanılması fikri ile başlayan Odywood hikayemiz, doğanın bize vermiş olduğu, farklı hikayelere sahip ağaçlardan ve büyük bir özen ve ustalıkla işlenmiş metallerden kreatif, yeni nesil tasarımlar üreterek devam etti...

Kurulduğumuz günden bugüne, yeni, kendini tekrar etmeyen, özgün ve ilham veren tasarımlar üretmeyi misyon edinerek ağacı ve metali işledik.

Farklı, özgün ve kendinden söz ettiren mobilya ve dekorasyon ürünleri üreten Odywood tasarımları gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında ilgi ile karşılanmış markamız, ahşap ve metal işçiliğinde yılların bilgi ve tecrübesine sahip ustaları ile yenilikçi tasarımlar üretmeye devam etmektedir.

DOĞAL AHŞAP MOBİLYA, KÜTÜK MASA VE KÜTÜK SEHPA MODELLERİNDE ÖZGÜN TASARIMLAR

Dünyada ve ülkemizde yoğun ilgi görmeye başlamış doğal ahşap mobilyalar, sağlamlığı ve şıklığı kolayca sağlayabilmesi sayesinde yeni evlenenler ve stil sahibi dekorasyona sahip olmak isteyenler tarafından tercih ediliyor.

En çok tercih edilen modelleri kütük masa ve kütük sehpa

Masa ve sehpa seçimini kütük dışında modellerden yapmış olan tüketiciler aksesuar olarak kütük lambader, ağaç dalından dekoratif objeler ile ev ve mekanlarına doğal ağaç ürünler koymayı tercih ediyor olsa da, mobilya seçiminde en çok tercih edilen kategori kütük masa ve kütük sehpa modelleri oluyor.

Kütükten yapılmış mobilya alırken nelere dikkat edilmeli?

Doğal ahşap ve kütük kullanılarak yapılmış mobilyaların en büyük sorunlarından biri kurtlanma ve yaş malzemeden kaynaklı çatlama ve yamulma sorunları.

Üreticilerin çoğu kullanılan masif ağaçların ve kütüklerin kuruluk oranına dikkat etmezken, sayılı üretici tarafından, böcek ve kurt sorunlarına karşı uygulamalar yapılırken, maksimum %10-12 oranında neme sahip, çatlama ve yamulma riski olmayan kütüklerden üretim yapılmaktadır.

Ev, ofis ve mekan dekorasyonunda kütük mobilya kullanımı

Yemek masası, makam masası, çalışma masası ya da toplantı masası olarak kütük masa modellerinden tercih edebilirsiniz. Kullanılacak alana göre dikkat edilmesi gereken noktalardan biri kütük masa ya da sehpanızın ayak modelidir.

Toplantı ya da ofis masalarında orta merkezde bulunan ayak modelleri kullanım kolaylığı sağlarken, yemek masası amacı ile üretilen kütük masa modellerinde sağ ve solda bulunan ayak modelleri tercih edilmektedir.

Odywood ile Türkiye'nin her yerine kargo imkanı

İster İstanbul'da ister İzmir'de İsterseniz Ankara'da olun! Türkiye'nin küçük büyük tüm illerine anlaşmalı kargomuz ile ek bedeller ödemeden kütük ve doğal ahşap mobilya alımı yapabilirsiniz.