Son Yılların Mobilya Trendi Kütük Mobilyalar

Son Yılların Mobilya Trendi Kütük Mobilyalar

Doğal ahşap ve kütük sehpalar ve hatta masa ve bir çok mobilya ülkemizde özellikle son yıllarda bir çok atölye ve mağaza tarafından satılmaktadır. Fakat doğal ağaçların tasarımları onlar ile üretilmiş mobilya fikirlerinin yanı sıra dayanıklılık ve kalite en önemli faktörlerdendir.

1. Kütük ve Kalaslardan Orta Sehpa

Kütük ve doğal ağaçtan üretilmiş mobilya ve dekorasyon ürünlerinde bir çok hata yapılmaktadır. Tamamen kuruması beklenmemiş ağaçları bu tip ürünlerde işleyerek ürün olarak kullanmak ağacın kuruma süreci tamamlanırken çatlama ve yamulma gibi bir çok sorunu beraberinde getirmektedir. Tüm bunların dışında doğal ağaçların en büyük ikinci problemi ise kurtlanma sorunudur. 

2. Meşe Kütük Diliminden Zigon Sehpa

3. Zeytin Kütük Kenar Sehpa

Profesyonel üreticiler, kuruma sürecini tamamlamış yada fırınlama teknolojisi ile kurutulmuş ağaçları kullanmaya dikkat ederken, kurtlanma vb gibi sorunlar için işlem öncesi bazı uygulamalardan geçirmektedir. Bu uygulamaların kullanılan malzeme ürüne dönüşümü tamamladıktan sonra sağlık açısından herhangi bir zararı olmayan uygulamalardır.

Kütük Sehpa, Masa ve Mobilya Fiyatları
Yukarıda bahsettiğimiz sorunlara çözüm sağlamadan üretilmiş doğal ahşap ve kütük mobilyalar fiyat olarak profesyonel üretimlere göre daha uygun ancak kısa ömürlüdür. Bu yüzden bir heves ile alınıp dekorasyonda kullanılan mobilyalar sağlamlığını ve estetiğini kısa sürede kaybetmektedir. Gerekli önlem ve üretim aşamalarından geçmiş olan üretimlerde ise fiyatlar daha yüksek ve doğal ahşabın uzun ömürlü yapısını koruyarak işlenmiş ürünlerdir.

Nerede Satılır?
Doğal Ahşap ve kütükten bir çok mobilya ve dekorasyon ürününü Odywood ve benzeri kalitede üretim yapan marka ve üreticilerden satın alabilirsiniz. Odywood markalı ürünlerin satışını web sitelerine, Google'da arama yaparak ulaşabilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın