Tarihi Vaniköy Camisi Restorasyonunda Odywood Dokunuşları

Tarihi Vaniköy Camisi Restorasyonunda Odywood Dokunuşları

15 Kasım 2020 tarihinde çıkan talihsiz yangın sonucu büyük hasar gören 347 yıllık geçmişe sahip tarihi Vaniköy Camisi'nin restorasyonu, Türkiye'nin önde gelen kuruluşlarından Kalyon Holding tarafından "şehre vefa" duygusu ile üslenilmişti. Projenin planlanmasında, yanan ahşap kalasların bir bölümünün Hükar Kasrında sergilenmesi yer alıyordu. Projenin mimarlık firması ve proje müdürü Yüksek Mimar Nuran Nar'ın bu ahşap kalasların hem yıllarca korunabilmesi hem de şık bir şekilde sergilenebilmesi amacı ile epoksi içinde hapsedilerek aydınlatma direklerine dönüştürülmesi kararı almış oldular.

Bu tarihi projenin en önemli parçalarından biri olan, yanmış ahşap kalasların epoksi ile kaplanarak aydınlatma direklerine dönüştürülmesi adımı özenli ve profesyonel epoksi işçiliği gerektirdiğinden, Kalyon Holding yapılan araştırmalar sonrasında bu projeyi markamız Odywood'a verilmesi kararını aldı.

90 cm'lik ve 300 cm'lik ahşap direklerin, dikdörtgen formunda, epoksi kaplı aydınlatmalara dönüştürülmesine yönelik özel çalışmalar yapan atölyemiz, hem dış mekan koşullarına uygun, hem de kalın dökümlerin zorlu işçiliğine, sahip olduğu tecrübe ve profesyonel altyapısı ile çözümler üreterek çalışmalara başladı.

Epoksi aydınlatma direklerinin çalışmaları ile ilgili gelişmelere, sosyal medya hesaplarımızdan ve sitemizin blog bölümünden bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Yorumunuzu bırakın