Yemek masası tasarımında dünyada bir ilk.

Yemek masası tasarımında dünyada bir ilk.

Uzun yıllardır ağırlıklı olarak epoksi ve ahşap kullanarak özgün ve alışılmışın dışında tasarımlara imza atan markamız Odywood, bu kez dünyada eşi olmayan bir tasarımın üretciliğini yaptı.

Sayısız aşamadan geçerek tamamlanan yemek masası tasarımının ayakları, dev epoksi blogları içinde yer alan ahşap kurt heykellerinden oluşuyor.

Ceviz ağacı kalaslarından büyük bloklar oluşturularak başlanan üretim süreci, bu blogların önce CNC sonra el işçiliği ile bir kurt kafası heykeline dönüştürüldü. Tüm detayların özenle verilmesi haftalar sürdü. Kurt kafası heykelinin ince oymaları ve renklendirmesi, sanatı Tunca Subaşı tarafından uzun ve detaylı bir çalışmanın ardından gerçekleşti.

Tamamlanan kurt kafası heykeli, epoksi reçine dökümleri yapılarak, büyük bloklar haline getirildi. Bu aşamada standart döküm sistemi yerine, yapılan ar-geler sonucu geliştirilen özel teknikler uygulandı.

Taşıyıcı blok ayakların üzerine ise özenle seçişmiş asırlık zeytin ağacı plakalarından ürettiğimiz, epoksi masa tablası yerleştirildi. Üretilen bu masa tasarımı, ayrıcalıklı ve cüretkar tasarımı ile alanında dünyadaki en eşsiz masa tasarımlarından biri olma ünvanını taşıyor.

Yorumunuzu bırakın