Yurtiçi ve yurtdışı kargolarımız güvenle nasıl gönderiliyor?

Yurtiçi ve yurtdışı kargolarımız güvenle nasıl gönderiliyor?

Odywood kalite standartlarında en önemli süreçlerden biri lojistik sürecidir. Ahşap ürünler, kargolanma öncesinde birçok aşamadan ve çeşitli kontrollerden geçerler. 

Üretimi tamamlanmış doğal ağaç ve epoksi ürünler öncelikle son kalite kontrolüne girer. Bu aşamada üretimi tamamlanmış ürünün Odywood kalite standartlarına uygun olup olmadığı son bir kez daha kontrol edilir. 

Bu titiz kontrolden başarıyla geçmeyi başaran ürünler, bir sonraki aşama olan sarılma işlemine geçerler. Ambalaj sürecinin ilk adımı sarılma aşamasıdır. Ürün özelliklerine göre streç film, kraft kağıt, şilte gibi ince ambalaj malzemeleri ile kaplanarak sarılır. Bu mobilya ambalaj işleminin henüz başlangıcıdır. 


Akabinde kalın sarma işlemi ile ambalaj süreci devam eder. Halk arasında pıtpıt olarak da adlandırılan balonlu ambalaj ile sarılan paketler, ihtiyaca göre ikinci bir kat balonlu ambalajla da kaplanabilir. Bu aşamada yüksek kaliteli koli bantları kullanılarak mukavemet arttırılır. Yine ihtiyaç duyulacak paketlerde bir kat streç film ile daha sarılabilir. Balonlu ambalaj ile mobilya paketleme sürecinin en önemli noktası ambalaj malzemesinin kalitesidir. Odywood kalite standartları gereği, yalnızca en dayanıklı ve güçlü ambalaj malzemelerini kullanmaktadır.

Birbirine temas ederek zarar verecek veya dış etkenlere karşı daha fazla korumaya ihtiyaç duyan ürünlerde ise ayrıca strafor kullanılarak, paket dayanıklılığı arttırılır. Ürün aksesuarları veya yedek parçaları bu aşamadan sonra pakete eklenir.

Özellikle yurt dışı mobilya gönderimlerinde tüm bu paketleme aşamalarından sonra kutulama süreci başlar. Paketler ambalajlı bir halde ahşaptan yapılmış bir kasa içerisine özenle yerleştirilirler. Bu kasanın içine yerleştirilen ürünlerden sonra da yine strafor ile ürün dış etkenlerden ve sağlam kutunun ürüne temasından korunur. Ahşaptan yapılan kutu vidalanarak kapatılır.

Sıradaki aşamada, müşterimizle paylaşmak istediğimiz bilgiler, müşterimize özel mesajımız, kullanma kılavuzu, fatura ve irsaliye gibi belgeler ürün paketi üzerine eklenir. Ürünün hassas taşınması ile ilgili tüm notlar kargo çalışanlarının görebilmesi için yine paket üzerine görülür şekilde yapıştırılır.

Diğer aşamada ise ambalajlama sonrası paketlerin son durumu fotoğraflanarak kayıt altına alınır ve ürün gönderime hazırdır. Kargo/lojistik firmasının sağladığı gönderi ile ilgili tüm bilgiler müşterilerimiz ile anlık olarak paylaşılarak gönderi takip edilir.

Yorumunuzu bırakın